Bahar

Kış ayları ısınmaya başlayan havalarla birlikte bitmek üzere malumunuz. Kışın bitmesi bir mevsim değişimden ibaret değil bence. Hemen ardından gelen bahar gibi yeniden doğuş,uyanış,enerjinin yükselmesi,rehavetin kalkması, başlangıç,güneş,aydınlık,ısınma vs. pek çok olumlu duygu barındırır. Bedenimiz,zihnimiz ve ruhumuz dünyamızla aynı frekansta harekete geçmiş ve tazelenmiş ve canlanmaya başlamıştır.

Aynı zamanda çiftçiler içinde çok önemli ve aktif bir aydır. Toprak bakımdan geçip havalandırılarak ekilmeye hazır hale getirilir. Tohumlar toprakla buluşturup fidelenmesi sağlanır. (Paragrafın bu kısmı, bunların hepsini bilakis kendim yaptığım için duyduğum heyecanımı ve bilgiçlik taslamamı  içerir 🤪) Dokuz aylık hamileyim ve artık doğumu bekliyor gibi hissediyorum. Sosyal medyanın faydaları onu nasıl kullandığınızda ilgili birazda, daha önce sadece adını duyduğum tohumlar bile var uyanmasını beklediğim. Komşularımızın bilgeliği ve internetin sınırsız alemi olsada içgüdülerimle  birlikte  harmanlayıp bu işi hem keyif alarak hemde imrenilecek bir bostan haline gelinceye kadar çalışmak 2022 baharının seçilmiş ilk göreviydi .

Bazı zamanlar çalışmaya devam edebilmek  için gündüzlerin daha uzun olmadığından dolayı hayıflanmak nasıl şahane bir duygudur. Sevdiğim işi yapıyor olmanın verdiği duyguyu herkesin yaşaması dileğimle seçilmiş ikinci görevim için çalışmaya başlamalıyım. Umarım yakında olumlu sonuçlarıyla birlikte burada aktarabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.